BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiskertje van? Akkor erről tudnia kell!

Jövő januártól Magyarországon tilos az avar és a kerti hulladék égetése.

2020. június 3. szerda, 15:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ezzel összefüggő, az agrárminiszter által benyújtott, a környezet védelmének általános szabályairól szóló törvény és a természet védelméről szóló törvény módosítását 148 igen szavazattal, 21 tartózkodás mellett fogadta el a parlament - írta az MTI.

A módosítás célja a levegő minőségének javítása, ezáltal a lakosság egészségének védelme. A levegő nem megfelelő minősége miatt uniós kötelezettségi eljárás van folyamatban Magyarország ellen. A levegőminőség alakulásában pedig a lakossági fűtés mellett kiemelt szerepe van az avar és a kerti hulladék égetésének.

Így 2021. január 1-jétől törlik azt a rendelkezést, amely alapján az önkormányzatok rendeletben szabályozhatják az avarégetést, így általánossá válik a levegő védelméről szóló kormányrendelet alapján a tilalom az egész országban.

A jogszabály biztosítja, hogy a Nemzeti Klímavédelmi Hatóság hozzáférjen az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszerhez az üvegházhatású gázok közösségi kereskedelmével összefüggő feladatai érdekében.

A módosítás megszüntet egy mulasztásos alaptörvény-ellenességet is: kötelezővé tette, hogy a közigazgatási hatóságnak közölnie kell azokat a megállapításokat, amelyeket az elbírált ügy környezet- és természetvédelemre gyakorolt hatásáról tett.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet