BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A rendőrség közzétette, hány életet mentett meg a koronavírus az utakon

Az új koronavírus megjelenésével és a veszélyhelyzet bejelentésével a járműforgalom jelentősen visszaesett Magyarországon, ezzel együtt pedig a közúti balesetek száma is csökkent - adta hírül a rendőrség.

2020. május 29. péntek, 13:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén eddig hatvannal kevesebben veszítették életüket a közutakon, mint a tavalyi év azonos időszakában - írják a police.hu-n.

Ezzel szemben ugyanakkor nőtt a gyorshajtás miatt bekövetkezett balesetek száma, mivel sokan úgy gondolták, hogy a gyér forgalomban kevesebb az ellenőrzés is. Sokan jogosítvány nélkül vagy ittasan ültek volán mögé.

Egyes kamionsofőrök úgy gondolták, hogy ebben az időszakban bármikor előzhetnek is az autópályán.

A rendőrség azt is kéri, hogy az elmúlt időszakban felgyülemlett feszültséget ne a közlekedésen vezessék le az emberek! A közutak biztonságát és mások életét veszélyeztetők határozott rendőri fellépésre számíthatnak.

A kép forrása: rendőrség
Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet