BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország újabb határa nyílik meg

Szerbia felé is el lehet hagyni majd Magyarországot, illetve abból az irányból is be lehet lépni hétfőtől - derül ki a Magyar Közlönyben megjelent friss rendeletből.

2020. május 25. hétfő, 10:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Még a csütörtökön közzétett Magyar Közlönyből derült ki, hogy az osztrákok és a magyarok, illetve a bejelentett lakcímmel, tartózkodási engedéllyel rendelkező EGT-tagok állampolgárai már péntektől beléphetnek Magyarországra, ha Ausztria felől érkeznek. A kétirányú forgalom feltételéül még egy koronavírus-teszt negatív eredményét is támasztották.

Hétfőn viszont már arról jelent meg rendelet, hogy a szerb és a magyar állampolgárok átléphetik a szerbiai határt, és itt sokkal lazábbak a követelmények. Ha Magyarország területére belépett valaki, akkor csak arra kell figyelnie, hogy a belépést követő 14 napon belül tapasztalja-e magán a Covid-19-fertőzés tünetét. Ha észleli, akkor a lakóhelyét, tartózkodási helyét vagy szálláshelyét nem hagyhatja el, és haladéktalanul köteles telefonon értesíteni a járványügyi hatóságot.

A jogszabály nemcsak a két ország polgáraira vonatkozik, hanem azon EGT-államok polgáraira is, akik regisztrált tartózkodási engedéllyel bírnak.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet