BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor nagy dologról beszélt a mentők napján

Köszönetét fejezte ki Orbán Viktor miniszterelnök a mentőszolgálat dolgozóinak a mentők napja alkalmából vasárnap a Facebook-oldalán közzétett videóban - adta hírül az állami hírügynökség.

2020. május 10. vasárnap, 15:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormányfő a józsefvárosi mentőállomáson tett látogatást.

Nagy dolog egy 10 milliós országtól, hogy 30 ezer ágyat és 8 ezer lélegeztetőgépet tud működtetni, úgy hogy mindenhol van orvos, ápoló és mentős is - véli Orbán Viktor.

A mentődolgozóknak azt mondta, nem csak a kormány, hanem mindenki hálás a helytállásukért, hogy "odatették magukat".

A videóban Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője elmondta, 37 éve mentős, amely szerinte a világ leggyönyörűbb hivatásai között van. Jó látni, hogy a fiatalok szemében is kezd egyre divatosabbá válni a mentős szakma - mondta az MTI szerint Győrfi.

Május 10. a mentők napja Magyarországon annak emlékére, hogy 1887-ben ezen a napon alakult meg a Budapesti Önkéntes Mentőegyesület.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet