BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elrendelték egy magyar városban a részleges kijárási tilalmat

Mivel az elmúlt napokban „kevésbé szükséges lakossági találkozásokat” tapasztaltak Polgár közterületein, ezért Tóth József DK-s polgármester március 23-tól március 30-ig részleges kijárási tilalmat rendelt el a településen.

2020. március 22. vasárnap, 22:31

Fotó: MTI Fotó / Balogh Zoltán
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A település vezetőjének közleménye szerint az önkormányzat azon alkalmazottjaira vonatkozik a korlátozás, akiket a város pótszabadság biztosításával mentesített a munkavégzés alól - írja a debreciner.hu nyomán a 24.hu.

Azon 70 éven felüliek mobilitását is korlátozták, akik valamilyen szociális ellátásban részesülnek, illetve az óvodásoknak, általános és szakiskolai diákoknak is otthon kell maradni.

A rendelkezés alól kivételt jelent: a napi élelmiszerek és gyógyszerek vásárlása, az egészségügyi és járványmegelőzési feladatok teljesítése, valamint a napi munkába járás.

A rendelet megsértőitől megvonhatják a pótszabadságot, felfüggeszthetik a szociális ellátásukat, valamint segélykérelmeiket is elutasíthatják.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet