BUX 139818.37 0,14 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lejárt okmányokkal is lehet utazni

Friss érvényesítés nélkül is elfogadják a közlekdési cégek az utazási kedvezményre jogosító, lejáró hivatalos okmányokat a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet megszüntetését követő 15. napig - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) vasárnap az MTI-vel.

2020. március 22. vasárnap, 09:41

Fotó: Napi.hu / Szász Péter
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ITM kérése kiterjed minden közszolgáltatási utazási kedvezményre jogosító, lejáró igazolvány, igazolás, utalvány elfogadására, így a 65 év alattiaknak kiállított "Ellátottak utazási utalványa" és az alkalmazásban állók "Utazási utalványa" a lejáratot követően, március 31. után is felhasználható utazási kedvezmény igénybevételére az egyéb feltételek figyelembe vételével.

Mivel a felsősoktatásban intézménylátogatási tilalom van, a köznevelésben pedig az oktatás tantermen kívüli, digitális munkarendben történik, a felsőoktatásban tanulók március 31. után is kedvezményesen utazhatnak a 2019/2020-as tanév első féléves matricájával érvényesített diákigazolványukkal, akik pedig még nem kaptak diákigazolványt, azok az elektronikusan küldött igazolást kinyomtatva élhetnek a kedvezményekkel - írták.

A minisztérium közleményében felhívta a figyelmet arra, hogy a járvány terjedése akkor lassítható le, ha aki teheti, otthon marad, ezért az intézkedés nem a veszélyhelyzet idejére eső utazások megkönnyítését szolgálja, hanem hogy a veszélyhelyzet megszűnése után az érintettek okmányuk érvényesítéséig, új okmányuk kézhezvételéig kedvezményesen utazhassanak.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet