BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százával zárják el a fertőzésgyanús embereket

Több mint 460, az osztrák és szlovén határon Magyarországra belépni kívánó magyar állampolgárt rendeltek hatósági házi karanténba az ideiglenes határellenőrzés csütörtöki visszaállítása óta.

2020. március 14. szombat, 10:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eddig 32 681 magyar embert ellenőriztek a határokon, és 427 külföldi állampolgártól tagadták meg a belépést - mondta Gál Kristóf az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője az M1 aktuális csatornán.

A rendőrök a koronavírus-járvány elleni védekezés részeként csütörtök óta ellenőrzik az osztrák és szlovén határon át érkezőket. A belépni kívánókat kikérdezik, a fertőzött területről érkező külföldieket nem engedik be Magyarországra, a fertőzött területről érkező magyarokat pedig egészségügyi vizsgálat után, az eredménytől függően kórházba viszik vagy hatósági házi karanténba rendelik.

A házi karanténban lévők nem hagyhatják el tartózkodási helyüket, nem fogadhatnak vendégeket, táblát kell kirakniuk az ajtóra, senkivel sem érintkezhetnek, ellátásukat pedig - ha nincs családi, baráti segítség - az önkormányzatnak kell megoldania.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet