BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: helyi diktátor lesz a polgármesterekből

Szerdán 15 órától hirdette ki a kormány a veszélyhelyzetet.Hasonlóra - az egész országot illetően - nem volt még példa a rendszerváltása óta - írta a 24.hu.

2020. március 12. csütörtök, 07:24

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A különleges, eddig nem tapasztalt helyzet miatt számos településen a miniszteri bejelentést követően néztek utána, mostantól milyen előírásokat kell követniük. Ez még nem teljesen világos, mivel a részleteket meghatározó kormányrendeletek nem jelentek meg, csak az, amely deklarálta a veszélyhelyzet életbe lépését.

A speciális időszakra a 2011-ben elfogadott katasztrófavédelmi törvény rendelkezései érvényesek. Ez pedig nem tesz különbséget különféle vészhelyzetek között, hanem ilyen esetben általánosságban a polgármesterekre ruházza az önkormányzati testületek hatásköreit - állapította meg a 24.hu.

Mivel a törvény nem tartalmaz részletesebb magyarázatot, a portál információnk szerint több önkormányzatnál is azt a következtetést vonták le - bármi volt is a törvényt megalkotó fideszes kormánytöbbség kilenc évvel ezelőtti szándéka -, hogy mostantól a polgármestereknek nincs szükségük a képviselő-testület felhatalmazására a döntéshozatalkor.

Emiatttöbb budapesti kerület jegyzője a kormányhivatalhoz fordult állásfoglalásért, amely azonban még nem adott választ kérdéseikre.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet