BUX 138464.10 -0,74 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországon is van koronavírusos fertőzött

Elérte Magyarországot is a járvány, két iráni diáknál találták meg a Kínából indult koronavírus fertőzést. A fertőzötteket Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése szerint megfelelően ellátják, a hatóságok felkészültek a további védekezésre.

2020. március 4. szerda, 18:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Orbán Viktor jelentette be, hogy egyből két fertőzöttet találtak. Egyelőre a két diák tünetmentes, a fertőzöttséget viszont megállapították, így az előírt protokollnak megfelelően elkülönítették őket.

Orbán szerint mind a személyi, mind a technikai eszközök terén megvan minden, ami a védekezéshez szükséges.

Szlávik János osztályvezető főorvos a témában tartott rendkívüli tájékoztatón megerősítette, hogy a többszörös vizsgálat nyomán bizonyítható a fertőzés. Lakótársaikat ugyanúgy elkülönítették

Jelenleg vizsgálják, hogy miként kapták el, és merre jártak Magyarországon. Mindkét fertőzött személy Iránban járt iskolakezdés előtt családjuknál.

Egyikük maga jelentkezett szűrésre, a másikuknak is enyhe tünetei voltak.

Gyógyulásukig orvosi megfigyelés alatt tartjuk őket, jelenleg mindketten jól vannak.

Az operatív törzs a továbbiakra is rendszeres tájékoztatást ígért a lakosságnak.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet