BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szélvihar miatt adott ki figyelmeztetést az OMSZ

Ismét feltámad a szél - figyelmeztet Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ), amely hétfőre az egész országra figyelmeztetéseket adott ki a szél miatt.

2020. február 23. vasárnap, 18:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az észak felől érkező, és gyorsan átvonuló markáns hidegfront hatására vasárnap estétől egyre több helyen kell viharos széllökésekre számítani.

A legerősebbek síkvidéken általában a 70-80, míg főként a Dunántúl északi tájain, illetve Pest és Nógrád megyében néhol akár a 90 kilométer/órát is meghaladhatják, de a magasabban fekvő helyeken 100 kilométer/óra körüli lökések is lehetnek. Hétfőn napközben fokozatosan veszít erejéből a szél: délutánra a viharos, estére már az erős lökések is megszűnnek.

Budapestre, Pest, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Nógrád megyére másodfokú, a többi megyére elsőfokú figyelmeztetést adott ki az OMSZ a szél veszélye miatt.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet