BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jót akart a kormány, mégis elszúrta

Bérfeszültséget okozott a rendőrségnél, hogy a dolgozóknak csak egy része kapott jelentős jutalmat. Az 50 ezer érintett harmada hoppon maradt.

2020. január 6. hétfő, 08:15

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nagyjából 50 ezer rendőrségi dolgozóból csak 36-37 ezren kapták meg az 500 ezres év végi jutalmat - idézte a Népszava Pongó Gézát, a Független Rendőr Szakszervezet főtitkárát. A rendőrök nagy örömmel fogadták a karácsonyi bejelentést, de a pénzt csak a hivatásosok kapták meg, ami feszültségeket generál.

A nem hivatásos rendőrök hagyományos munkaviszonyban vagy rendvédelmi igazgatási szolgálati (RIASZ) munkaviszonyban dolgoznak. A klasszikus munkaviszonyban dolgozók és a riaszosok elestek a juttatástól.

Így akad olyan osztály, ahol ugyanolyan munkát végez egy riaszos és egy hivatásos jogász, de csak az egyikük kapta meg a bruttó 500 ezer forintot. Nagyon nagy a felháborodás, igazságosabban kellett volna elosztani a pénzt - mondta Pongó Géza.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet