BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma sem működik Röszke

A belépés gyorsítása érdekében ideiglenesen csak a Magyarországra érkező utasok használhatják a röszkei közúti határátkelőhelyet, a kilépő forgalom az autópálya-átkelőt veheti igénybe - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szombaton az MTI-t.

2020. január 4. szombat, 12:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várkonyi Gergely közölte, az intézkedéssel a főkapitányság, valamint a szerb társszervek célja az, hogy a belépő forgalmi sávok növelésével csökkentsék a várakozási időt Röszkén. Ezzel egyidejűleg az autópálya-átkelő belépő oldalán tíz sávon biztosítanak lehetőséget az átlépésre, így a két röszkei átkelőn összesen 14 forgalmi sávon érkezhetnek az utazók.

A kilépő utasok a Röszke Autópálya-határátkelőhelyet használhatják Szerbia felé. A két átkelő teljes kapacitáson üzemel.

Szükség esetén a gyorsabb átlépés érdekében Szerbia felé célszerű Tompa, Kübekháza, Tiszasziget, vagy Ásotthalom felé kerülni. Utóbbi három átkelőt 7 és 19 óra között szerb és uniós állampolgárok vehetik igénybe.

A határátkelőhelyek nyitvatartásáról és az ott várható várakozási időkről a megfelelő hatósági honlapon lehet tájékozódni, valamint a Rendőrségi Útinformációs Rendszer (Rutin) mobil applikáció segítségével.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet