BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A légimentés felét elviszi a rendőrség

A jövő év első napjától a Készenléti Rendőrség gyakorolja a tulajdonosi jogokat a Magyar Légimentő Nonprofit Kft. felett, az Országos Mentőszolgálatnak csak az egészségügyi szakmai irányítás marad.

2019. december 22. vasárnap, 07:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet tömören fogalmaz: " A Mentőszolgálat légi mentési feladatait az általa alapított, a Készenléti Rendőrség tulajdonosi joggyakorlásában levő és a Mentőszolgálat egészségügyi szakmai irányítása alatt álló Magyar Légimentő Nonprofit Kft. útján látja el."

Jelenleg még az Országos Mentőszolgálat főigazgatója az alapító képviselőjeként gyakorolja az OMSZ Magyar Légimentő Nonprofit Kft. tekintetében az alapítói döntési jogokat. Ezt veszi át a Készenléti Rendőrség a jövő év első napjától, és kerül ki a cégnév elejéről az OMSZ megjelölés.

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) továbbra is a megváltozott nevű nonprofit kft.-vel köt finanszírozási szerződést.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet