BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány orosz olaj hazai tárolásáról tárgyalt

Magyarország megállapodott a májusi kőolajszennyezés rendezéséről az orosz féllel, az érintett államok közül elsőként – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2019. október 29. kedd, 17:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárgyalások során a fölmerült a Lukoil orosz olajcég és a Mol kapcsolatának kiterjesztése is magas hozzáadott értékű petrolkémiai együttműködésre, továbbá egyeztetések kezdődtek magyarországi kőolajtárolásról.

A földgáztárolás rekordot döntött Magyarországon, 6,5 milliárd köbméterrel az idén először sikerült elérni a 100 százalékos töltöttséget a belföldi tárolókban - mondta.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet