BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Iskolákra és gyerektáborra költ a kormány

Egy új biatorbágyi iskola megépítéséről, a tatabányai egykori bányakórház katolikus gimnáziummá fejlesztéséről, továbbá a Fonyódligeti Erzsébet-tábor felújításáról döntött a kormány.

2019. október 17. csütörtök, 18:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Közlönyben megjelent határozatok közül az első a Biatorbágyi Általános Iskola kormányzati magasépítési beruházásként történő megvalósításával foglalkozik. Erre 7 milliárd 632 millió forint fordítható úgy, hogy az idei költségvetést 694 millió forint terheli, a nagyobb hányad megoszlik a 2020. és 2021. évi központi költségvetés között. Az új iskola a városi önkormányzaté lesz, de az Érdi Tankerületi Központ vagyonkezelésébe kerül.

A másik határozat a Modern Városok Program keretében a tatabányai egykori bányakórház katolikus gimnáziummá

fejlesztéséhez szükséges támogatást biztosítja. Ennek az összege 4 milliárd 760 millió forint. Ebből a város már megkapott 2 milliárd 220 millió forintot a korábbi két évben. Az idei költségvetésből 1 milliárd 296 millió forint jut erre, míg a 2021-es összeg 1 milliárd 244 millió forint.

Teljes felújítás alá kerül a Fonyódligeti Erzsébet-tábor. Erre a jövő évi költségvetésből 3,5 milliárd forint fordítható.

<sub></sub>

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet