BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eloltották a királyszentistváni hulladéklerakóban keletkezett tüzet

Eloltották a tűzoltók a királyszentistváni hulladéklerakóban szombat délután keletkezett tüzet - írja az MTI a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása nyomán.

2019. augusztus 12. hétfő, 21:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lángok oltásán tizennyolc egység húsz munkagéppel dolgozott, a hétfő esti órákra sikerült eloltani a tüzet. A terület jelentős részét földdel letakarták, a többi részen már megszűnt a füstölés. A tűzoltók az utómunkálatokkal várhatóan kedden végeznek.

A katasztrófavédelmi mobil labor a tűz kitörése óta folyamatosan méréseket végzett, de az egészségügyi határértéket meghaladó veszélyesanyag-koncentrációt sehol nem mutattak ki.

Az oltási munkálatokhoz 15 ezer köbméternél több vizet és csaknem 7500 liter habosító anyagot használtak fel. A tűz keletkezésének körülményeit vizsgálják.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet