BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Menesztették az egészségügyi fejlesztésekért felelős vezetőt

Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter kezdeményezésére Orbán Viktor felmentette posztjáról Fábián Károlyt, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyi fejlesztésekért felelős, helyettes államtitkárát - szúrta ki a tegnapi Magyar Közlönyben az mfor.hu.

2019. július 18. csütörtök, 09:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fábián Károly neve az mfor.hu cikkének írásakor még mindig megtalálható volt a kormány hivatalos oldalán, az Emmi helyettes államtitkárai között, mostanra viszont eltűnt onnan. A szakembert  2018. október 3.-án nevezték ki, esetleges júniusi távozásáról májusban már írt a Népszava. Erre végül másfél hónappal később került sor.

A cikk szerint egyelőre nem világos, hogy a váltás összefüggésben áll-e az egészségügyi szakmai programok végrehajtásával. Az államtitkárság vezetőjét, Horváth Ildikót szintén tavaly októberben nevezték ki, feladata az ágazat finanszírozási és szakmai színvonala emelése. Ezzel kapcsolatban mondta a közelmúltban egy Kormányinfón Gulyás Gergely miniszter a portálnak, hogy a következő évtől olyan költségvetéssel kell működnie az egészségügynek, amely mellett nem keletkezik adóssága a kórházaknak.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet