BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vaddisznót loptak Bugyin

A Salgótarjáni Rendőrkapitányság lopás vétség megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást egy 50 éves bugyi lakos ellen.

2019. április 22. hétfő, 09:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A rendőrségi beszámoló szerint a férfi április 20-án este hatkor és április 21-én reggel 8 óra között az egyik salgótarjáni vadásztársaság területén jogszerűen vadászott, melynek során elejtett egy vaddisznó süldőt. De ezt viszont nem jelentette a vadásztársaság beírókönyvében, hanem azt gépjárművével etesi hétvégi házába szállította és feldolgozta.

A férfit a bejelentést követően a rendőrök elfogták, előállították és gyanúsítottként hallgatták ki.

A törvények értelmében az elejtett vadakat jelezni kell a társaság felé, a húsból mintát kell venni és állatorvosi vizsgálatra kell küldeni. A kizsigerelt tetemet pedig le kell adni a szerződéses vadhúsfelvásárlónak.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet