BUX 140058.08 0,31 %
OTP 45800 -0,37 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatástalanították a bombákat - megindulhat a forgalom a BAH-csomópontnál

Feloldották a zárást, megindulhat a forgalom a BAH-csomópontnál, ahol második világháborús bombákat hatástalanítottak szerdán - közölte a fővárosi kormányhivatal délben a honlapján.

2019. április 10. szerda, 12:40

Fotó: MTI Fotó / Lakatos Péter
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A honvédség tűzszerészei sikeresen felrobbantották a nagyobbik, 100 kilogrammos bomba gyújtószerkezetét. A lakók visszatérhetnek a lakóhelyükre.

Egyedül a Csörsz utca marad lezárva, ahol a robbanótestek elszállítása zajlik - írták.

A XII. kerületi Koltai Jenő Sportcentrum területén zajló építkezés során több, különböző típusú második világháborús robbanószerkezetet találtak. A hatástalanítást célzó művelet idejére mintegy fél kilométeres körben kiürítették a városrészt - összesen 6500 embert kellett kitelepíteni.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet