BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszélyben a szemünk - figyelmeztet a szemorvos

Hosszú távon káros hatásai lehetnek az ultraibolya sugárzásnak a szemre, és különböző szembetegségek gyakoriságát is növelheti - mondta Schneider Miklós, a Semmelweis Egyetem szemészeti klinikájának adjunktusa az M1-en.

2019. április 7. vasárnap, 15:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szürkehályog, kúszóhályog és bizonyos daganatok gyakoriságát is növelheti a káros sugárzás - sorolta, hozzátéve: rövid távon is érheti túl sok uv-sugárzás a szemet, például egy sítúrán. Ilyenkor védelem nélkül néhány óra alatt nagyon nagy energiájú uv-sugárzást kell elnyelnie a szem szaruhártyájának, amikor az megéghet, ezt nevezik hóvakságnak. Ez az egyetlen rövid időn belüli káros hatás, ami azonban spontán regenerálódik - idézi az MTI a szakorvost.

A védekezéshez a legfontosabb a megfelelő uv-szűrős napszemüveg, ami blokkolja az uv-sugarakat. Az ár nem szempont, mert az uv-szűrő olcsó technológia, és minden optikai termékbe belerakható - mondta.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet