BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Saját zsebre dolgoztak a magyar autópályarendőrök

A Győri Regionális Nyomozó Ügyészség előnyért hivatali kötelességét megszegve bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt folytat nyomozást az autópályarendőrségnél - adták hírül.

2019. február 26. kedd, 17:35

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyomozás eddigi adatai szerint a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság állományába tartozó rendőrök az M1 autópályán ellátott szolgálatuk alatt, a szabálysértőkkel szemben kezdeményezett intézkedéseik során készpénzért cserébe elálltak a további intézkedésektől - fogalmaz a hivatal.

Az ügyészség a beszerzett bizonyítékok alapján kedden nagyszabású akciót hajtott végre, hogy az elkövetőket tetten érje és további bizonyítékokat szerezzen. Az ügyben 18 személyt vettek őrizetbe a kutatások során több mint tízezer euró készpénz került elő.

Az előnyért hivatali kötelességét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, azonban a büntetési tétel felső határa - figyelemmel a halmazati szabályokra - 12 év.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet