BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új pozíciót kap Hollik István

A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) hétfőn kiadta a Fidesz-KDNP közös listájáról Hollik Istvánnak a Hirt Ferenc halála miatt megüresedett országgyűlési képviselői mandátumot - írja az MTI.

2019. január 21. hétfő, 18:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavaszi parlamenti választáson a kormánypártok országos listájáról a parlamentbe került Hirt Ferenc tavaly december 6-án hunyt el. A Fidesz és a KDNP azonban határidőig nem jelezte az NVB-nek, hogy kinek kéri kiadni a megüresedett mandátumot az országos lista jelöltjeik közül, így a testület múlt héten kedden a közös listán következő, 87. helyen szereplő Csizi Péternek adta ki a mandátumot.

Csizi Péter a döntés előtt írásban jelezte az NVB-nél, hogy nem kívánja mandátumát átvenni. A politikus nyilatkozata azonban csak akkor lépett hatályba, amikor a képviselő a mandátumot megszerezte, azaz az NVB döntése jogerőre emelkedett.

A Fidesz időközben jelezte, hogy Hollik Istvánnak kéri kiadni a mandátumot. Mivel a bejelentés megfelelt a törvényi feltételeknek, az NVB hétfőn kiadta az országos lista 132. helyén szereplő Hollik Istvánnak az országgyűlési képviselői mandátumot.

A határozat jogerőre emelkedését követően Hollik István leteheti képviselői esküjét és beülhet az Országgyűlésbe.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet