BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hiteligénylést tesztelte az MNB - íme az eredmény

A hitelintézetek döntően megfeleltek a fair banki előírásoknak, csak kisebb hiányosságokat tárt fel a jegybanki vizsgálat: a 16 pénzügyi intézményt érintő vizsgálatsorozatban 13,65 millió forint bírságot szabtak ki, és a hibák kijavítására kötelezte a társaságokat - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken az MTI-vel.

2018. december 7. péntek, 10:29

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tájékoztatás szerint a 2015 februártól életbe lépett "fair banki" szabályrendszer betartásának ellenőrzésekor az MNB kiemelten ellenőrizte, hogy az érintett pénzügyi intézmények az egyes hiteltípusok igénylése során megfelelően teljesítették-e a szerződéskötést megelőző szóbeli és írásbeli ügyféltájékoztatási kötelezettségüket.

A vizsgálat azt is megállapította, hogy a piaci szereplők egyes hitelügyleteinél nem volt utólag igazolható a tájékoztató dokumentumok átadása, a jelzáloghitelek személyre szóló tájékoztatói hiányosak voltak, illetve több esetben az egyoldalú kamatmódosítási gyakorlatuk sem felelt meg teljeskörűen a fair banki szabályoknak.

A jegybank mindezek nyomán 15 pénzügyi intézményre 13,65 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot szabott ki.

Az MNB a fogyasztói hitelfelvétellel összefüggő tájékoztatási szabályok betartását a jövőben is kiemelt figyelemmel követi.

Csütörtökön jelentette be a Kúria, hogy átfogó vizsgálatot indít a devizahitelesekkel aláíratott kockázatfeltárási nyilatkozatok miatt.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet