BUX 138714.03 -0,56 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor fogadta az amerikai energiaügyi minisztert

A közép-európai régió energetikai kérdéseit és a magyar-amerikai kétoldalú kapcsolatokat tekintették át Orbán Viktor miniszterelnök és Rick Perry, az Egyesült Államok energiaügyi minisztere megbeszélésén az Országházban - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.

2018. november 13. kedd, 22:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kedd délutáni tárgyaláson - amelyen részt vett David Cornstein, az Egyesült Államok budapesti nagykövete, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Rogán Antal, a miniszterelnök kabinetfőnöke is - általános politikai kérdéseket is érintettek.

A történelmi tradíciók és a keresztény gyökerek a modern kormányzásban is fontos szerepet kell, hogy kapjanak - állapították meg a résztvevők.

Egyetértés volt abban is, hogy Magyarország és Közép-Európa elemi érdeke az energia-diverzifikáció, vagyis hogy a térség minél több forrásból juthasson energiahordozókhoz. Orbán Viktor üdvözölte az e téren tett amerikai erőfeszítéseket és beruházásokat.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet