BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BMW, Mercedes: kiderült, aggódhat-e az Orbán-kormány

A német vállalatokat nem érdeklik a magyar kormánnyal szemben az uniós alapelvek megsértése miatt megfogalmazott kifogások, azért hozzák ide beruházásaikat, mert hosszú távra terveznek.

2018. október 4. csütörtök, 08:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke enyhén szólva nem hibátlan demokrata, rendszerét bírálják az EU-ban, a német vállalatok mégis Magyarországra viszik beruházásaikat - idézte a 24.hu a német Die Zeit cikkét. Néha egy-egy tulajdonos beszél a demokrácia fontosságáról, ám úgy tűnik, az üzlet az mégiscsak üzlet.

Ugyanakkor Die Zeit cikkírója szerint ezek a befektetések erősítik Orbán rendszerét.

A BMW szóvivője a lapnak azt mondta, amikor Debrecenre esett a választásuk, a kedvező adózási feltételeket, az alacsony bérköltséget, a jó vasúti és légi közlekedést vették figyelembe. Nem foglalkoztak aktuálpolitikai kérdésekkel, hosszú távra terveznek A Daimlernél ugyanezt mondták a lapnak.

A fotó forrása: Pixabay

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet