BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszmilliárddal emelték a beruházás-ösztönzés keretét - mi a magyarázat?

A kormány engedélyezte az idei költségvetés beruházás-ösztönzési célerőirányzatának 19,4 milliárd forinttal történő túllépését - az erről szóló határozat a Magyar Közlönyben jelent meg.

2018. szeptember 5. szerda, 06:20

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei költségvetés Külügyminisztérium fejezetében 49,8 milliárd forint szerepel a beruházás ösztönzési célelőirányzat jogcímcsoporton. Ez léphető túl 19,4 milliárddal. A kifizetés a kiadások felmerülésének ütemében történik, felelős a pénzügy- valamint a külgazdasági és külügyminiszter.

A határozat nem indokolja a túllépést, elképzelhető, hogy a debreceni BMW gyárhoz kapcsolódik és a szükséges ingatlanok megvásárlását célozza.

(Képünk illusztráció)

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet