BUX 139789.09 0,12 %
OTP 45780 -0,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezért 13 forint a léalma felvásárlási ára

Csak az "őrült profitéhség" indokolja a léalma indokolatlanul alacsony felvásárlási árát - mondta az M1-en Jakab István, a Magosz elnöke.

2018. augusztus 18. szombat, 20:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jakab István szerint a léalma felvásárlásáról folyó vitában a demonstráción kívül is vannak még eszközök a gazdák kezében. Mint mondta, vizsgálni lehet a három feldolgozó kapcsolatát, mert szerinte kartellgyanú merülhet fel, és ugyancsak vizsgálhatnák a gazdákkal kötött szerződéseket is, de az sem elképzelhetetlen, hogy a gazdák összefogásával létesüljön egy feldolgozó üzem, amely piaci zavarok esetén működhetne.

Az elnök felhívta a figyelmet arra, hogy szerdán tárgyalnak újra a felek, addig a gazdák nem szállítanak almát a feldolgozó üzembe.

A felvásárló által kínált 13 forintos kilónkénti ár - amely szavai szerint a szüretelés és a beszállítás költségét sem fedezi - a Magosz adatai szerint a térség más országaiban alkalmazott áraktól is jócskán elmarad.

Lengyelországban 25 forint körül mozog a léalma felvásárlási ára, Németországban és Ausztriában pedig még ezt a szintet is meghaladja - idézte Jakab István szavait az MTI.

Fotó: Pexels

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet