BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Néhány orvhorgász miatt módosít rendeletet a kormány

Aki halastóban állami horgászjegy vagy turista állami horgászjegy nélkül horgászik, az a jövőben bírságra számíthat. Évente 30 ilyen orvhorgászt csípnek fülön.

2018. július 23. hétfő, 19:55

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A  kormány honlapján jelent meg a halgazdálkodási és a halvédelmi bírságról szóló, 2014-ben hozott rendelet kiegészítésének tervezete.

Az új paragrafus 10 ezertől 30 ezer forintig rendeli bírságolni azt, aki haltermelési létesítményben (magán halastóban) állami horgászjegy vagy turista állami horgászjegy nélkül horgászik. A renitens ráadásul 3-12 hónapra eltiltható az állami horgászjegy, a turista állami horgászjegy, az állami halászjegy váltásától, illetve a halászati engedély kérelmezésétől.

A tervezet hatásvizsgálati lapja szerint az új bírságból várható éves bevétel 150 ezertől 450 ezer forintig terjedhet, mivel évi 10-30 esetre tehető a bírság kiszabása. Az így keletkezett bírságbevétel a központi költségvetés bevételét képezi. (Egyen halat! - üzeni az agrárminiszter)

Úgy tűnik, a kormány a kicsiért is lehajol, de kérdés, hogy nem kerül-e többe a jogszabály módosítása, mint az abból származó bevétel?

<sub></sub>

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet