BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajba kerül a magyar rezsicsökkentés?

Továbbra is zajlik a hazai rezsidíjakkal kapcsolatos uniós kötelezettségszegési eljárás - írta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter Tóth Bertalan szocialista frakcióvezető írásbeli kérdésére adott válasza alapján a Népszava.

2018. június 9. szombat, 14:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A brüsszeli bizottság még három éve indította az eljárását: bár a Fidesz állításával szemben nem törölnék el a 2013-2014-es rezsicsökkentést, ám annak egyes elemeit tényleg törvénytelennek ítélik. A szabályok szerint ugyanis az energiacégek továbbháríthatnák illetékeiket és adóikat a fogyasztókra, illetve a vezetékdíj se különbözhet attól függően, hogy a lakosság, vagy az ipar számára szállítanak energiát - írta a napilap.

Az EU azt is sérelmezi, hogy a lakossági díj jó részét nem a közműhivatal állapítja meg, hanem - átláthatatlan módon - a szakminiszter.

A szocialista képviselő kikérte Palkovics Lászlónak az európai energiaügynökség (Acer) hatáskörének bővítésére vonatkozó véleményét is. Bár a miniszter megismételte az Orbán-kabinet ezzel kapcsolatos korábbi aggályait, hozzáfűzte: bizonyos viták kapcsán kifejezetten támogatjuk az Acer jogosítványainak szélesítését.

Fotó forrása: Pexels.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet