BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Riasztották a magyar Gripeneket

Egy Boeing 787-es miatt riasztották a honvédség Gripenjeit - közölte a Honvédelmi Minisztérium.

2018. május 19. szombat, 18:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Már Románia légterében sem létesített rádiókapcsolatot a Norvegian légitársaság Boeing 787-es utasszállító repülőgépe, amely Szingapúr-London-útvonalon repült, ezért riasztották a Magyar Honvédség készültségi szolgálatában lévő Gripenjeit - írta az Index.

A Gripen-pár az utasszállítót a magyar határnál elfogta és elvégezte az azonosítást, majd rádiókapcsolatot létesített az utasszállító repülőgép pilótáival, akik ezek után felvették a rádiókapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással is.

Az utasszállító repülőgép 15 óra 17 perckor elhagyta az ország légterét, a Gripenek pedig visszatértek a kecskeméti repülőbázisra.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet