BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

The Lancet: A magyarok az egészségükkel fizetnek az alulfinanszírozott egészségügyért

Hiába lenne lehetősége a növekvő gazdaság mellett a magyar kormánynak javítani az egészségügyön, nem teszi, a magyarok egészségügyi mutatói pedig katasztrofálisak - idézi a The Lancet cikkét a hvg.hu.

2018. április 23. hétfő, 14:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Orbán Viktor újraválasztása kapcsán a világ egyik legrégebbi és legnevesebb orvosi szaklapja, a The Lancet arról ír, milyen egészségügyi következményei vannak egy országban annak, ha kormány a populizmust helyezi előtérbe, az egészséggel pedig nem törődik. A magyarok egészségügyi mutatói márpedig siralmasak - olvasható a portálon.

Az uniós átlagnál öt évvel rövidebb a várható átlagélettartam, az iskolázatlanok átlagosan kilenc évvel kevesebbet élnek, mint a legjobban képzettek, dohányzásban és elhízásban pedig élenjárók a magyarok, idézi a The Lancet az OECD 2017-es egészségügyi országjelentését. A magyar életkilátások rosszabbak a szomszédos országokénál is, Romániát kivéve.

A Fidesz kormányzása alatt több mint kétszeresére nőtt az új HIV/AIDS esetek száma , az európai egészségügyi fogyasztói index rangsorban pedig a 20.-ról a 29.  helyre esett az ország. A GDP-arányos egészségügyi költés 8 százalékról 7,2 százalékra csökkent, szemben a 9,9 százalékos uniós átlaggal, a lakosság közvetlen hozzájárulása pedig 29 százalékra nőtt az összes kiadáson belül. Mindeközben a magyaroknak csak nagyjából a fele vallotta magát egészségesnek a legutóbbi felmérésen. Az alulfinanszírozott rendszerért a The Lancet szerint a magyarok az egészségükkel fizetnek.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet