BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy a baj a Balatonnál - emelkedik a vízszint

Úgy tűnik, hiába engedik le maximális kapacitással a Balaton vizét, az tovább emelkedett.

2018. március 19. hétfő, 15:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Maximális kapacitással engedik a Balaton vizét a Sió-csatornába, de a helyzet még így is kritikus, hiszen rekordmagasságú a csatorna vízállása. A tó vízszintje Siófoknál hétfő reggelre 131 centiméterig emelkedett - írja az Index.hu az Időkép nyomán. A vízállás 12 éve nem volt ilyen magas.

Az MTI már szombaton azt írta: a következő napokban várható szélsőséges időjárás miatt harmadfokú vízkár-elhárítási készültséget rendeltek el több dél-, és délnyugat balatoni településen március 16-án reggeltől.

Az elmúlt napok csapadékos időjárása és a Balaton magas vízállása problémát okoz Balatonfenyvesen is, a Balaton egyik legmélyebben fekvő településén. Itt harmadfokú vízkár-elhárítási készültséget rendeltek el, de már megteltek a vízelvezető árkok, és van ahol az udvarokba is befolyt a víz. Az ingatlanok egyelőre nincsenek veszélyben.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet