BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leeresztik a Balatont

Megkezdték a Balaton víztöbbletének leeresztését - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság szerdán az MTI-vel.

2018. február 7. szerda, 15:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Balaton átlagvízállása 124 centiméter, és a leeresztésre azért van szükség, hogy a parti és partközeli területeket ne öntse el a tó. Hozzátették, hogy a Balaton vízjárására a téli félév alatt a sokéves átlag alapján 40 centiméter vízállás-növekedés jellemző.

A Balaton vízszint-szabályozását szolgáló Sió zsilip tavaly április 4. óta zárva van, a szakemberek ezen keresztül kezdik meg szerdán az eresztést.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet