BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország 2,8 milliárdot ad Olaszországnak

A visegrádi négyek összesen 36 millió eurót adnak Olaszországnak, hogy kezelje a menekültválságot - jelentette be Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón.

2017. december 14. csütörtök, 14:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A V4-ek csoport kormányfői, Jean-Claude Juncker bizottsági elnök, valamint az olasz miniszterelnök találkoztak és arról állapodtak meg csütörtökön Brüsszelben az uniós csúcs előtt, hogy 9-9 millió euró (közel 2,8 milliárd forint) támogatást adnak Olaszország megsegítésére. Lázár János elmondta, hogy az összesen 36 millió eurónyi forrást nem Európában, hanem Líbiában használnák fel, hogy az onnan útnak induló menedékkérőket helyben tartsák.

A kancelláriaminiszter kitért arra, hogy a migrációról folyó uniós vita a magyar félnek kedvezően alakult az elmúlt napokban, mivel több uniós vezető is arról beszélt, hogy a menekültelosztási kvóták nem hatékonyak. Említette, hogy Donald Tusk is olyan kijelentést tett, hogy a kötelező kvóták, tehát az a rendszer, amely rákényszerítené a tagországokat, hogy vegyék át az Európába érkező bevándorlók egy részét, nélkülözi a hatékonyságot és erősen megosztja a tagországokat.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet