BUX 139324.79 1,23 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek az ukrán és szerb vendégmunkások Magyarországra

Ukrajnából és Szerbiából jön a legtöbb külföldi munkavállaló az Európai Unión kívülről - olvasható a Világgazdaságban.

2017. december 11. hétfő, 07:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap a Nemzetgazdasági Minisztériumtól kapott adatokra hivatkozva hétfői számában arról ír, hogy szeptember végéig több mint 10 700 munkavállalási engedélyt adtak ki nem európai uniós országból érkezőknek. Az idei kvóta 59 ezer - szemlézte a cikket az MTI.

A hiányszakmákban - például informatikus, járművezető, építőipari szakmunkás - növekszik az ukrajnai és a szerbiai munkavállalók száma.

A hiányszakmákban e két ország állampolgárai júniustól munkavállalási engedély nélkül is dolgozhatnak Magyarországon.

A külföldiek zöme a kereskedelemben, a gépjárműjavításban, a vendéglátásban, az építőiparban és a feldolgozóiparban dolgozik, csaknem kétharmaduk Budapesten.

Az összes külföldi foglalkoztatott több mint harmada diplomás, ám számottevő, 33 százalék a szakképzetlenek aránya.

A kép forrása: Shutterstock.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet