BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindult a pénzszórás: három iskola kap 16 milliárdot

Csaknem 16 milliárd forintot hagyott jóvá a kormány három oktatási intézmény - a biatorbágyi új iskola, a székesfehérvári középiskolai campus, valamint a Magyar Bencés Kongregáció Szent Mór Perjelség oktatási intézményének - fejlesztésére.

2017. december 9. szombat, 16:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Közlönyben megjelentek szerint Biatorbágyon egy új iskola építéséhez 4 milliárd 316 millió forint költségvetési támogatást hagyott jóvá a kormány. Ennek ütemezése a következő: idén 204 millió, jövőre 2 milliárd 48 millió, míg 2019-ben 2 milliárd 63 millió forint.

A székesfehérvári középiskolai campus kialakítására már 2016-ban 7,5 milliárd forintot tervezett be a kabinet. Ezen felül most 8 milliárd 375 millió forintot hagyott jóvá, úgy, hogy a 2019-es költségvetésben 7 milliárd 740 millió,  a 2020-asban pedig 635 millió forintot lehet biztosítani erre a célra.

A  Magyar Bencés Kongregáció Szent Mór Perjelség oktatási intézményének elhelyezésére még az idei költségvetésből csoportosított át a kormány 2 milliárd 122 millió forintot. Ez az összeg az állami vagyonnal kapcsolatos bevételek és kiadások költségvetési fejezetben, az MNV Zrt. ingatlan-beruházásai, ingatlanvásárlásai jogcím alatt jelenik meg - olvasható a friss Magyar Közlönyben.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet