BUX 139878.08 0,18 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több menekültet fogad be Magyarország

Idén október végére meghaladta az ezret az idén a magyar hatóságok által befogadott menekültek száma. Ez 2016-ban az ötszázat sem érte el - írta a Magyar Nemzet.

2017. november 18. szombat, 15:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal (BMH) adatai szerint soha annyi oltalmazotti státust nem osztottak még ki, mint 2017-ben. Tavaly összesen 271 személy kapott oltalmazotti státust, idén már 866-nál tart a számláló.

A befogadottstátust kapók száma is ugrásszerűen emelkedett: 2016-ban mindössze hét, idén már 73 fő kapott ilyen minősítést a BMH-tól - írta a lap.

Egyedül a menekültstátust nem akarja megadni a hatóság: míg tavaly 154 embert ismertek el menekültnek, addig idén eddig csak 89-et.

A regisztrált menedékkérők száma meredeken zuhan tavalyhoz képest: az idén októberig 2959-en adtak be ilyen kérelmet, tavaly bőven 26 ezer fölött volt ez a szám. A kérelmezők 40-40 százaléka afgán és kurd.

A hazai menekülttáborok gyakorlatilag kiürültek: tavaly bőven kétezer fölött volt az elrendelt menekültügyi őrizetek száma, idén eddig ez a négyszázat sem éri el.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet