BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ki nem találná, kivel tárgyalt Orbán

A gazdasági együttműködésről és Európa helyzetéről is tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnök kedd délelőtt Redzsep Akdag török miniszterelnök-helyettessel - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.

2017. szeptember 12. kedd, 11:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országházban tartott megbeszélésen részt vett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is. Orbán Viktor és Redzsep Akdag az első féléves adatok alapján reálisnak nevezték, hogy a két ország kereskedelmi forgalma idén elérheti a 3 milliárd dollárt. (Moszkvától vásárolt rakétákat Törökország.)

Szó volt az európai térség előtt álló legfontosabb kihívásokról is. A felek egyetértettek abban, hogy folytatni kell a magyar-török vállalati együttműködést a harmadik piacokon, elsősorban Afrikában - közölte a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

Mindezt akkor, amikor nagyjából az egész EU távolodik Törökországtól.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet