BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy György irányt mutatott

A magyar út tükrében a többieké kudarcot vallott az eurózóna rossz válságkezelési felfogása miatt - jelentette ki Matolcsy György MNB-elnök az 55. közgazdász-vándorgyűlésen, Egerben.

2017. szeptember 7. csütörtök, 17:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eurózóna hagyományos eszközökre alapozó válságkezelése kudarcot vallott az újszerű megközelítésekre és célzott válaszokra épülő magyar modell tükrében, elsősorban az eurózóna, illetve az unió gazdaságpolitikai és politikai felfogása miatt - fogalmazott az MNB elnöke.

Magyarországon az alapkamat tartós tartására rendezkedtünk be. Minden lépésünket a bankrendszerrel együtt, vele szövetségben hajtottuk végre - jelentette ki Matolcsy György a Portfolio tudósítása szerint.

A sikeres válságkezelés legpontosabb tükre a volt nemzetgazdasági szerint a munkaerőpiac. Ebben a legrosszabbak voltunk a válság elején, az elmúlt években azonban folyamatosan nőtt az aktivitási ráta, így majdnem behoztuk a mediterrán országokat.

Ha Magyarország euróval, és nem forinttal rendelkezett volna a válságkezelés hét évében, nem lett volna lehetséges ez a sikeres válságkezelés. Csakis saját devizával és önálló gazdaságpolitikával lehetett külön úton járni - tette hozzá a jegybank első embere. Véleménye szerint kizárólag forinttal lehetett a költségvetési egyensúlyt helyreállítani és a növekedési fordulatot végrehajtani.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet