BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét pusztított a vihar

Vasárnap délutántól hétfő reggelig országszerte csaknem ötven lakóház sérült meg a viharban, több mint kétszáz tűzoltói beavatkozásra volt szükség - közölte Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője az MTI-vel.

2017. augusztus 7. hétfő, 07:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legsúlyosabban Orosházát érintette a vihar, ott huszonöt házban keletkezett kár. A városban - ahol a kórház tetőszerkezetére is rádőlt egy fa - még reggel is folytak a helyreállítási munkálatok.

Az esetek többségében a tetőszerkezet rongálódott meg, Csányon egy kémény is ledőlt. Törökbálinton villámcsapás rongálta meg egy ház tetőszerkezetét.

A tűzoltókat legtöbbször fakidőlések miatt riasztották.

Békés megyében hétfő reggel még 2600 fogyasztási helyen szünetelt az áramszolgáltatás. Ennek oka, hogy több helyen a heves szél miatt fák dőltek a villanyvezetékre.

Püspökladányban két ház lakhatatlanná vált, az ott élő hat ember ideiglenesen rokonokhoz költözött.

Képünk illusztráció.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet