BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brutális hőség lesz kedden - piros figyelmeztetés lépett életbe

Az Országos Meteorológiai Szolgálat az összes megyére első-, másod- és harmadfokú figyelmeztetéseket adott ki a hőség miatt keddre. MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint két megyében van érvényben a legmagasabb, harmadfokú (piros) figyelmeztetés.

2017. augusztus 1. kedd, 07:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

E szerint Csongrád és Békés megyében a napi középhőmérséklet is 29 Celsius-fok felett alakulhat.

Emellett csaknem az egész országban másodfokú, míg Nógrád megyében elsőfokú a meteorológiai szolgálat által kiadott hőség miatti figyelmeztetés.

A meteorológiai szolgálat azt írta: tovább fokozódik a hőség. Az előrejelzés szerint a következő napokban helyenként 40 fok körül alakulnak a maximumok, s többfelé leghidegebb órákban sem csökken 20 fok alá a hőmérséklet.

Szentes Tamás országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár keddtől péntek éjfélig az egész országra hőségriadót rendelt el.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet