BUX 139693.91 0,05 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány újabb háromszázmilliót ad a Bocuse d\'Or-felkészülésre

A kormány 300 millió forinttal támogatja a Bocuse d’Or nemzetközi szakácsversenyere történő felkészülést, az erről szóló határozat a Magyar Közlönyben jelent meg.

2017. június 13. kedd, 14:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jogszabály a bevezetőjében közli, hogy a kormány egyetért a Bocuse d\'Or verseny Torinóban megrendezésre kerülő 2018-as európai, valamint a Lyonban megrendezésre kerülő 2019-es világdöntőjére való felkészülés szükségességével.

Idén erre a célra 50 millió forintot biztosítanak. Jövőre 200 millió, míg 2019-ben újabb 50 millió forint lesz az állami támogatás.

Januárban - a dobogóról épp csak lecsúszva - és a házigazda franciákat is megelőzve, 24 ország közül negyedikként végzett Széll Tamás és csapata a 30. Bocuse d\'Or szakácsversenyen Lyonban. Tavaly Széllék megnyerték a Budapesten rendezett kontinensviadalt.

A kormány korábban is támogatta ezt a versenyt. A kabinet 2014-2016-ban a versenyre való felkészülésre és a budapesti európai döntőre összesen 1,3 milliárd forint központi költségvetési támogatást nyújtott.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet