BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ennyien kaphatnak ingyen tankönyvet

A diákok 85 százaléka ingyen kapja a tankönyveket a következő tanévtől, a kormány döntése értelmében a tankönyvek ingyenességét a 9. évfolyamig kiterjesztik - jelentette be az oktatási államtitkár.

2017. május 14. vasárnap, 10:48

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

2011-ben tűzték célul, hogy 2013-tól éves felmenő rendszerben ingyenessé teszik a tankönyveket az általános iskola 1-8. osztályos tanulói számára. Ezt egészítik ki most a középiskola első évfolyamával - mondta Palkovics László a sajtótájékoztatón az MTI tudósítása szerint.

Értékelése szerint ez a \"legdrágább\" évfolyam a családok számára, mivel több olyan könyvet is megvásárolnak ilyenkor a diákoknak, amelyeket a későbbiekben még több évig használnak. (Nemrég tankönyvet mutatott be Áder és Matolcsy.)

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet