BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi vár az egészségügyben dolgozókra? - még tartanak a sztrájktárgyalások

Az egészségügyi ágazat kollektív szerződésének két fejezetét írták alá, még több nyitott kérdés van - közölte Cser Ágnes, a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (MSZ-EDDSZ) elnöke az M1-en vasárnap.

2017. április 30. vasárnap, 11:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hozzátette: nem értek véget a sztrájktárgyalások, nem rendezték a gazdasági-műszaki háttérszolgáltatók bérfejlesztését, és több nyitott kérdés is van - írt az MTI.

Az egészségügyben dolgozók kollektív szerződését - amelyben eddig a munkaidőt, a pihenőidőt, és a bérfelzárkóztatást érintő fejezeteket írták alá - elsősorban a szakdolgozókra és az orvosokra tárgyalták végig, de a gazdasági-műszaki háttérszolgáltatás területén foglalkoztatottak is bele tartoznak - jelezte. Tavaly megállapodtak a mentősök, védőnők önálló fejezetéről is.

Közölte: folyamatban van az eljárás, hogy a kollektív szerződés hatályát kiterjesszék az egészségügyi ágazat valamennyi - egészben vagy részben - közfinanszírozott munkáltatónál foglalkoztatott közalkalmazottjára, munkavállalójára.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet