BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kemény kritikát kapott Orbán Németországból

A Handelsblatt című német üzleti lap Orbán fellép a külföldi cégek ellen címmel közölt írást a keddi számában.

2017. február 14. kedd, 13:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hans-Peter Siebenhaar cikkében az Igazi Csíki Sör gyártója és a holland Heineken közötti vitával, illetve a budapesti 4-es metró építéséről az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) által készített jelentéssel kapcsolatban azt írta, hogy Orbán Viktor \"jobboldali populista\" kormánya \"ismét külföldi nagyvállalatokat vett célkeresztbe, hogy politikai erőt mutasson\", amitől a 2018-as parlamenti választásokra tekintve választói támogatottságának növekedését reméli - írja az MTI.

A külföldi befektetők körében \"erősödik az aggodalom\" amiatt, hogy a kormány keményebben lép fel velük szemben - vélte a Handelsblatt tudósítója. (Az utóbbi napokban többször is bekerült a külföldi sajtóba Orbán, erről például itt és itt is írtunk.)

A német gazdaság egy meg nem nevezett budapesti képviselőjét idézve kiemelte, hogy a kormány \"átállt a kampányüzemmódra\", és nem folytat \"átlátható párbeszédet\". Ezért a külföldi cégek a választási kampány közeledése miatt \"további meglepetésekre\" számítanak - írta a német üzleti lap.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet