BUX 139693.91 0,05 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány rendezi a szentendrei uszoda adósságát

A gazdasági kabinet döntött arról, hogy idén 2,9 milliárd forintnyi központi költségvetési támogatást biztosít Szentendrének, így csökkentve az önkormányzatnak a Vizes Nyolcas Uszoda és Szabadidőközponttal kapcsolatos terheit - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium szerdán az MTI-vel.

2017. február 8. szerda, 20:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közlemény szerint Szentendre a százszázalékos tulajdonában lévő gazdasági társaságán keresztül építtette és üzemelteti az uszoda-szabadidőközpontot. Ehhez 2006-ban mintegy 2,9 milliárd forint összegű lízingszerződést kötött, amelyre az önkormányzat készfizető kezességet vállalt.

Mivel a 2011 és 2014 között lezajlott adósságkonszolidáció csak az államadósságba is beleszámító helyi önkormányzati adósságelemekre terjedt ki, ennek az adósságnak a törlesztése a gazdasági társaságot és közvetve a várost továbbra is terhelte.

A most meghozott döntéssel Szentendre évente 300 millió forint adósságtörlesztési kötelezettségtől szabadul meg - írták.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet