BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új lakossági állampapír érkezik

Az első negyedévben kerülhet forgalomba az új, kétéves futamidejű lakossági állampapír, amelynek részletein jelenleg is dolgoznak - írta a hétfői Magyar Idők az Államadósság-kezelő Központ (ÁKK) tájékoztatására hivatkozva.

2017. január 23. hétfő, 11:01

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ÁKK a lap kérdésére közölte: várakozásai szerint a kicsit rövidebb és vonzó hozamú, rögzített futamidejű megtakarítási lehetőséget azok a kisbefektetők választják majd, akik eddig nem fektettek hosszú futamidejű kötvényekbe. A kétéves futamidejű állampapír jól illeszkedik ahhoz az állami szándékhoz, hogy az adósság állományában nőjön a minél hosszabb futamidejű értékpapírok súlya a lakossági megtakarítóknál is, ezzel is erősítve a finanszírozás stabilitását - tette hozzá a lap.

Az új termék hatására az ÁKK nem vár visszaesést a kincstárjegyek eladásaiban, de a bővülés üteme lassulhat egy kicsit.

A lap hozzátette: az ÁKK összesítése szerint eddig példátlan mértékben, 1550,5 milliárd forinttal nőtt a lakossági forintállampapírok állománya 2016-ban. A teljes mennyiség 5067,8 milliárd forintot ért el az év végére, amely az euróalapú Pemákkal együtt meghaladja az 5200 milliárd forintot. Az állomány hat éve folyamatosan bővül, ezen belül is az elmúlt két év növekedési üteme kiemelkedő - írták.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet