BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb béremelés jöhet - akár már januártól!

Ötpárti konszenzus alakult ki a polgármesteri bérezés kérdésében, amennyiben a százalékokról is megegyezés születik, január 1-jétől életbe léphet az új rendszer - közölte tegnap Lázár János.

2016. december 9. péntek, 08:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lázár János tájékoztatása szerint Pintér Sándor belügyminiszter megkezdte a pártokkal az egyeztetéseket, a tervek szerint a főpolgármester miniszteri fizetést, a megyei jogú városok és a kerületi polgármesterek államtitkári fizetést kapnak, s minden más települési vezető bérét ennek egy adott százalékában határoznák meg.

Ha egy kistelepülés nem tudja fizetni a polgármestere bérét, akkor a Belügyminisztériumtól megkapják az összeget, ahol pedig van rá lehetőség, ott az adóbevételekből biztosítják azt.

Megegyezés esetén a parlament jövő héten dönthet és januártól életbe lép az új szabályozás - mondta a tárcavezető, jelezve: az Országgyűlés december 12-én fejezi be idei munkáját.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet