BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rátámadnak a lengyelek Magyarországra

Kiüti a magyar piacról is a lengyel alma magyar versenytársát, mert olcsóbb és nagy mennyiségben rendelkezésre áll. A hazai termelők kénytelenek bagóért megválni terményüktől.

2016. október 4. kedd, 09:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Igazolódhat a magyar almatermelők legnagyobb félelme: az olcsó, óriási mennyiségben termelt lengyel alma nem csupán az exportpiacokról szoríthatja ki magyar versenytársát, hanem a hazairól is - írja a Magyar Idők. Az áruházak hamarosan indítják almaakcióikat, ahogy megérkezik a lengyel termény a raktáraikba.

A hazai termelők jelenleg 50-100 forintot kapnak az alma kilójáért - fajtától és minőségtől függően -, ám a következő időszakban ez alá fog szorulni az ár. Egyelőre azonban még az sem biztos, hogy lesz olyan kereskedő, aki átveszi a hazai almát.

A feldolgozók a jó minőségű terményért is csupán 20 forintot fizetnek kilónként. A léálma ára a szezon kezdete óta nem változott, ám a termelők már akkor is ara panaszkodtak, hogy nem térülnek meg a költségeik. Akiknek nincs hűtőházuk, azok közül sokan kénytelenek léalmakénként elkótyavetyélni a terményüket.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet