BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási kábítószerfogás egy kőbányai garázsban

A rendőrség mintegy 50 millió forint értékben foglalt le kábítószert egy fővárosi X. kerületi garázsban, amelyet két budapesti férfi droglaborként használt.

2016. szeptember 24. szombat, 09:18

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) honlapján szombaton közölte, a nyomozók csütörtökön kokainfogyasztás közben érték tetten a két huszonéves gyanúsítottat. A férfiak egy kőbányai garázsban kereskedelmi mennyiségben gyártották és tárolták a kábítószert. A rendőrök a helyszínen 17 ezer extasy tablettát, 1 kilogramm speedet, és 127 gramm kokaint találtak, illetve a kábítószer előállításához szükséges alapanyagokat és eszközöket, mérleget, a porciózáshoz használatos fóliákat foglaltak le.

Emellett a férfiak otthonaiban tartott házkutatásokon nagy mennyiségű készpénzt, a kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatos feljegyzéseket, mobiltelefonokat és két nagy értékű luxusautót is lefoglaltak.

A rendőrök a férfiakat kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették őket és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet